Кількість
|
Вартість
|
||
|
Бути відьмою — це володіти могутніми магічними інгредієнтами, але відьма може зберігати лише обмежену їхню кількість, інакше все вибухне їй прямо в обличчя. Вибирайте свої рецепти з розумом, щоб очистити свій робочий стіл і завалити інших інгредієнтами. Адже гравець, який першим наповнить котел свого ворога достатньою кількістю інгредієнтів, перемагає!
В цій грі ми будемо грати за відьом, які зібралися на шабаш і варять свої зілля. Кращою відьмою стане та, яка зуміє не тільки створити найкращі зілля, а й зіпсувати котел своїм колегам.
Опис настільної гри "Відьомська Круговерть"
Це швидка та легка сімейна змагальна настільна гра, в якій гравцям доведеться створювати зілля та складати інгредієнти в котел. Протягом гри рецепти зілля та котли передаватимуться по колу, тож потрібно стежити за сусідами по магічному ремеслу. У цій грі гарне зілля — це зілля, яке ви зіпсували іншому.
Як грати у "Відьомську Круговерть"?
Кожен гравець отримує особистий планшет, на якому відьми зберігатимуть свої інгредієнти (різнокольорові кубики). Проте кількість інгредієнтів кожного кольору обмежена. Якщо вам доведеться взяти з котла більше кубиків, ніж дозволено, гравець, який передав цей котел, отримає переможні очки за кожен зайвий кубик. Той, хто першим набере 5 очок, стане переможцем.
У кінці кожного раунду котли зі звареним зіллям передаються гравцю праворуч, а карти рецептів — ліворуч. Але як зробити так, щоб покласти в котел якомога більше кубиків і отримати переможні очки? Для цього є карти рецептів!
На початку раунду у кожного гравця по чотири карти рецептів. Кожен викладає по одній карті перед собою горілиць, після чого всі одночасно їх перевертають і починають варити зілля. У верхній частині карти зазначено, які інгредієнти потрібні, а внизу — що вийде у результаті. Необхідні компоненти беруться з планшета, а отримані — кладуться в котел.
Після цього відьми обмінюються:
- Котли передаються гравцю праворуч.
- Три карти рецептів — гравцю ліворуч.
На початку наступного раунду кожен добирає одну карту рецепту та забирає інгредієнти з котла собі на планшет (якщо вони поміщаються). Як і в першому раунді, обирається один рецепт із руки та розігрується. При цьому картки рецептів з попередніх раундів залишаються на столі та накопичуються. Отже, ви можете варити одразу кілька зіль, намагаючись перенаситити планшет гравця і отримати переможні очки.
Так і проходять партії у настільній грі "Відьомська Круговерть" (Whirling Witchcraft).
Аркани
На картах рецептів періодично трапляються символи аркан. Всього є три види аркан, які відстежуються токенами на спеціальних картах аркан. Кожного разу, коли ви викладаєте рецепт із символом аркан, токен просувається на 1 поділку.
На парних поділках (2, 4 та 6) аркани активуються та дають свій ефект. Вони дозволяють:
- Додати інгредієнт із загального запасу у свій казан.
- Вилучати або отримувати інгредієнти зі свого планшета.
Відьми
У першій партії пропонується роздати всім однакового персонажа (відьму). Але для наступних партій автор гри передбачив дванадцять асиметричних відьом, які мають унікальні властивості, стартовий набір інгредієнтів та аркан!
Радимо також подивитися відеоправила в розділі "Відео" та, за бажанням, ознайомитися з детальними правилами у форматі PDF у розділі "Файли".
І наостанок
Настільні ігри не припиняють дивувати Півника Галу. Хоча здається, що в іграх вже є знайомі механіки та популярна тематика відьом, авторам "Відьомської Круговерті" вдалося додати щось нове. Спочатку це здається незначним, але згодом розумієш, що саме ця деталь змінює весь ігролад і робить гру неперевершеною.
А якщо вам подобаються настільні ігри для компанії з "родзинкою", обов’язково зверніть увагу на гру "Кольт Експрес" (Colt Express), у якій ви перетворитеся на волелюбних бандитів, що грабують потяг. Переможе той, хто збере найбільше коштовностей та стане найбагатшим пройдисвітом Старого Заходу!