Кількість
|
Вартість
|
||
|
Тяжка професія шпигуна! А цілою командою ще складніше працювати разом. Що вийде у шпигунській кар'єрі вашої команди? Перевірте в настільній грі «Кодові імена»!
Опис настільної гри Кодові імена: гра слів (Codenames)
Перед гравцями на початку гри буде викладено 25 карток, що утворюють поле 5 на 5. На двосторонніх картках будуть найрізноманітніші слова, і часто такі, що позначають одразу кілька понять. У кожній команді (мінімум два гравці в одній команді) обирається капітан – єдина людина, яка бачить кодові слова, що належать його команді, та кодові імена, що належать команді суперників.
У будь-якому разі в грі дві команди – червона та синя, але на полі також знаходиться слово-вбивця, вказавши на яке команда автоматично програє, вважаючись «убитою». А це зовсім не відповідає професійним шпигунам, погодьтеся?
Процес гри
Уважно слухайте свого капітана, який дає вам всього одну підказку, яка має навести вас і ваших товаришів на правильні думки! Будьте обережні: слова суперника часто будуть значно схожі на таємних агентів вашої команди – не дайте їм збити вас з пантелику! Порадившись, приймайте рішення одне за одним – і першими активуйте на ігровому полі всіх своїх секретних агентів!
Звучить дуже складно і дуже секретно!
Насправді це 20 хвилин ігрового часу! Отже, перед вами поле – 5 на 5 слів. Капітани команд бачать, які з представлених слів – ваші. Наприклад, це "дім", "земля", "сонце", "кінь", "кільце", "сніг", "Марс". Капітан дає своїй команді підказку: "Космос, 3". Це означає, що він загадав три слова з ігрового поля, пов’язаних зі словом "космос". Команді залишається здогадатися, що з усіх слів це саме "земля", "сонце" і "Марс".
А насправді все просто!
І знову не вгадали! Окрім ваших слів, у грі є ще нейтральні слова, слова червоної команди та одне "чорне слово" – слово-вбивця, яке також може так чи інакше належати до категорії, названої вашим капітаном. Наприклад, це слово "супутник". Хтось може подумати про телебачення, а хтось асоціює "супутник" з космосом у першу чергу. Інтерес учасників зосереджений саме на тому, щоб максимально виключити слова, менш пов’язані з підказкою капітана.
Що буде, якщо ми випадково покажемо на слово-вбивцю?
Команда автоматично вважається програвшою – і це найшвидший результат партії у настільній грі "Кодові імена". Також при кожному помилковому варіанті хід переходить до протилежної команди – навіть якщо ви помилково "вгадали" нейтральне слово. Якщо ж ви вгадали слово суперника, ви, звісно, даєте йому шанс вирватися вперед у вашій шпигунській битві! Важливий момент: команда, яка починає "відкривати" своїх агентів першою, має на одного шпигуна більше (на одне слово серед 25 карток), щоб урівноважити шанси команд. Тобто в однієї команди завжди буде 8 агентів, а в іншої – 7. Перемога дістанеться тому, хто першим приведе свою шпигунську команду в бойову готовність!
У настільній грі "Кодові імена" і капітану, і командам доведеться добряче подумати, щоб придумати та правильно зрозуміти підказки, а для цього гравцям знадобиться неабияка інтуїція та логіка, при цьому кожна партія буде абсолютно унікальною завдяки 200 двостороннім карткам та 40 картам підказок для капітанів. І не варто забувати, що у 2016 році настільна гра "Кодові імена" стала найкращою грою для вечірок у світі і донині утримує лідерські позиції – а це вам світові рейтинги та думка багатьох тисяч шанувальників настільних ігор, які зіграли не в одну настільну гру!