Кількість
|
Вартість
|
||
|
Діксіт — це, без перебільшення, одна з найкращих ігор на асоціації для компанії. Її створив геймдизайнер Жан-Луї Рубіра у 2008 році, а неперевершені малюнки на картах створила ілюстраторка Марі Кардуа. Гра наразі займає своє законне місце в топ 50 кращих настільних ігор для компанії за версією Board Game Geek, здобула безліч нагород та престижних премій і розійшлася більш ніж десятимільйонним тиражем по всьому світу. Перед вами найсвіжіше видання Діксіту, в якому додано поле для підрахунку очок, покращений дизайн, а також максимальна кількість гравців збільшена до восьми.
Опис настільної гри Діксіт (Dixit)
Насолодитися грою на асоціації у колі сім'ї або друзів дуже легко. Збираємось від трьох до восьми гравців, відкриваємо коробку з Діксітом та із задоволенням проводимо час разом, насолоджуючись великими барвистими картами, які розпалюють уяву.
Як грати?
Грати дуже легко! Завдяки легким правилам (книга правил займає лише три сторінки) та соковитим малюнкам гра стала шалено популярною. Але давайте все ж таки коротко розберемося в процесі гри.
На початку кожен гравець отримує кролика свого кольору (вони потрібні для підрахунку очок), планшет голосування, розкладається поле для підрахунку очок, кожному роздають по шість карток і гра починається. Кожен хід один гравець виконує роль «оповідача». Хід складається з трьох фаз:
- Створення загадки. Оповідач дивиться на свої карти, обирає одну (не розкриваючи її) і називає пов’язану з нею асоціацію (слово або фразу). Потім кожен гравець обирає зі своїх карт таку, яка, на його думку, найкраще відповідає підказці оповідача. Далі кожен долілиць передає обрану карту оповідачеві, який змішує всі отримані карти (включно зі своєю).
- Розгадування загадки. Кожен із гравців, окрім оповідача, голосує за малюнок, який він вважає початковим. Залежно від результату голосування, кожен гравець отримує очки, і його кролик починає стрибати по галявині.
- Кінець ходу. Використані карти скидаються, кожен гравець добирає з колоди карти, щоб у руці знову було шість карт. Гравець ліворуч від оповідача стає новим оповідачем на наступний хід.
Гра закінчується, коли один чи більше гравців набирають 30 очок на шкалі підрахунку балів. Гравець з найбільшою кількістю балів стає переможцем.
Радимо також подивитися відеоправила в розділі "Відео" та, за бажанням, детальніше і з малюнками ознайомитися з правилами у форматі .PDF у розділі "Файли".
І наостанок
Хоча в правилах гри є окремий розділ для трьох гравців, в цю гру краще грати від чотирьох і більше. Півник Галу з власного досвіду вважає, що найкращий склад гравців для цієї гри - п'ять-шість осіб.
Щодо віку, то в цю гру легко можуть грати діти не з 8 років (як це радить автор гри), а з 6 років. Тому ця гра незамінна в сімейному колі для незабутніх вечорів з онуками та бабусями з дідусями.