Кількість
|
Вартість
|
||
|
Гноми - працьовитий народ, який дуже полюбляє все, що пов’язано із золотом. Озброївшись киркою та ліхтарем, вони копатимуть довжелезні коридори штольні, допоки не знайдуть самородок. Знайшовши його, вони не вгамовуються, а ховають скарб та копають далі. І так до нескінченності. Але серед гномів також є ті, хто хочуть легкої здобичі - саботери. На вигляд звичайні гноми, але тишком-нишком зроблять все, щоб вкрасти здобич, майже нічого для цього не зробивши.
Опис настільної гри Саботер (Saboteur)
Це швидка карткова настільна гра для компанії з прихованими ролями та розміщенням тайлів. «Saboteur» була створена у 2004 році геймдизайнером Фредеріком Мойєрсеном та майже одразу стала шалено популярною. Ба більше, по «Саботерам» проходять світові чемпіонати, а всі учасники щороку отримують спеціальні карти.
Коротенько про правила гри
Від трьох до десяти гномів протягом трьох раундів змагатимуться в тому, хто отримає найбільше золота. Перед початком гри кожен гравець отримує карту ролі (гнома-трудяги або гнома-саботера), тримаючи її в секреті до кінця раунду, та певну кількість карт на руки залежно від кількості гравців. На центр столу викладається початкова карта тунелю горілиць та через певну відстань три карти мети долілиць. Саме на одній з карт мети і знаходиться бажане золото.
Під час свого ходу ви повинні зіграти одну карту з руки та виконати дію:
- Зіграти карту тунелю так, щоб карта лабіринту співпадала (наче пазл).
- Зіграти карту дії та покласти її долілиць перед іншим гравцем або перед собою. Наприклад, саботаж не дозволяє іншому гравцеві розміщувати карти тунелю, допоки він не розіграє карту ремонту. Обвал прибирає коридор зі штольні у скид, а завдяки розвідці можна потайки подивитися одну карту мети.
- Пропустити хід, скинувши одну карту у скид.
Після виконання дії добирається одна карта на руку, а хід передається наступному гравцеві.
Як тільки хтось із гравців викопує золотий самородок, раунд завершується, всі відкривають свої ролі, гноми-трудяги отримують карти скарбів з переможними очками. І навпаки, якщо колода скінчилась, а мета не виконана, то перемагають саботери, отримуючи карти скарбів. Переможцем стає той, хто на прикінці третього раунду має найбільше переможних очок.
Радимо також подивитися відеоправила в розділі "Відео" та, за бажанням, більш детально та з малюнками ознайомитися з правилами у форматі PDF у розділі "Файли".
І наостанок
Завдяки легким правилам та швидким партіям гра ідеально підійде як для великих компаній, так і для сімейних вечорів. Але варто зауважити, що все ж таки краще грати принаймні від чотирьох гравців - тоді «Саботери» розкриваються на повну.