Кількість
|
Вартість
|
||
|
Давним-давно у джунглях звели величний палац. Багато років він стояв пусткою, аж поки… з незрозумілих причин палац знайшли зруйнованим...
Тепер доля Мавпячого палацу у ваших руках!
Настільна гра та набір конструктора LEGO® в одній коробці
При цьому конструктор LEGO® в настільній грі "Мавпячий палац" (Monkey Palace) — не просто декорація, а основний елемент геймплею, завдяки якому від 2 до 4 мавпочок відбудовуватимуть свій палац.
Ви змагатиметеся за звання найкращого будівельника сходів для Мавпячого палацу. Мета гри — набрати якомога більше бананових очок. Що вищі сходи ви збудуєте й що більше арок зведете, то більше будівельних деталей і, найважливіше, бананових очок ви отримаєте в процесі гри.
Процес гри
Перед початком будівництва на пластину-основу потрібно розмістити 4 кутові цеглинки та покласти одну з мап місцевості, таким чином зафіксувавши її. Одна цеглинка та дві арки розміщуються на ділянках мапи, позначених білою пунктирною лінією. Загалом у коробці 4 мапи місцевості (два двосторонні листи), які роблять кожну партію більш різноманітною.
Далі кожен гравець отримує власний планшет та цеглинки, які на ньому намальовані. На столі формуються дві колоди карт: жовтих бонусних та трофейних карт мавп із LEGO® мавпочкою на них. Карти мавп викладаються долілиць від 1 до 9 "мавпячих кредитів". Після всіх приготувань починається хід першого гравця.
Хід гравця
Гра триває, доки не закінчаться цеглинки в запасі. У свій хід ви повинні послідовно виконати такі кроки:
- Збудувати сходи, використовуючи свої будівельні деталі.
- Прикрасити свої сходи декоративною деталлю із загального запасу, колір якої відповідає місцевості під початковою точкою сходів.
- Порахувати мавпячі кредити, які дорівнюють кількості арок, використаних під час будівництва сходів. Також додається 1 мавпячий кредит, якщо ваша декоративна деталь розташована вище за інші декоративні деталі того самого кольору.
- Купити карти мавп, використавши зароблені кредити того самого кольору, що й декоративна деталь на ваших сходах. Карти мавп дають будівельні деталі та бананові очки.
- Отримати будівельні матеріали з купленої карти та покласти її на свій планшет.
- Отримати LEGO® цеглинки з усіх карт на вашому планшеті.
- Взяти бонусну картку, якщо ваші сходи містять щонайменше 5 цеглинок заввишки.
- Забрати трофейні карти, якщо виконали їх умови.
Після виконання цих нескладних кроків хід завершується. Тепер свій хід виконуватиме гравець ліворуч.
Коротко про особливі правила будування Мавпячого палацу
Хоча геймдизайнер Девід Гордон описує цю настільну гру як легку стратегічну, встановлювати LEGO® цеглинки потрібно за особливими правилами:
- Сходи повинні починатися з відкритого виступу на мапі місцевості (пластини-основи). Вони також можуть починатися з будь-якої будівельної деталі в особистому запасі.
- Сходи повинні закінчуватися аркою.
- Можна розміщувати деталі на будь-яких інших деталях, навіть декоративних. Але розміщувати деталі на двох центральних виступах арок заборонено. Також не можна розміщувати арку безпосередньо на іншій арці.
- Сходи повинні з'єднуватися щонайменше з однією деталлю, розміщеною на мапі місцевості, а жодна будівельна деталь не повинна висіти в повітрі.
На перший погляд особливі правила будування здаються дещо складними, але в процесі гри вже через кілька ходів гравці будуть легко орієнтуватися в особливостях побудови Мавпячого палацу. До речі, у грі також присутні два модульні міні-доповнення для ще більшої стратегічності ходів.
Міні-доповнення "Жабка" та "Метелик"
Карта метелика дає змогу отримати 2 бананові очки наприкінці гри, якщо ви розмістили найвищу декоративну деталь будь-якого кольору. А жабка, навпаки, змушує вас втратити 3 бананові очки наприкінці гри, але дає змогу негайно взяти додаткову колону з лотка для деталей, коли ви берете цю трофейну карту.
Трофейні карти метелика та жабки можна взяти з центру столу або у її поточного власника.
Радимо також подивитися відеоправила в розділі "Відео" та, за бажанням, детальніше й з малюнками ознайомитися з правилами у форматі PDF у розділі "Файли".
І наостанок
Палац поступово набуває форми завдяки конструкції з елементами LEGO®. Щоразу, коли ви гратимете у настільну гру "Мавпячий палац" (Monkey Palace), досвід будівництва та сам палац будуть унікальними. Півник Галу гарантує, що гра ідеально підійде для сімейних розваг і для тих, хто любить будувати з лего та змагатися.
А якщо вам захочеться побудувати щось ще, але з використанням спритності, зверніть увагу на гру "Боброва гребля" (Beaver Creek), у якій потрібно першим викласти всі свої бруски, будуючи боброву греблю, не заваливши її.