Кількість
|
Вартість
|
||
|
Манчкін - жартівлива карткова гра-пародія на рольові настільні ігри про підземелля з "прокачкою" героїв, вибором рас та класів. Створена ще у 2001 році іменитим геймдизайнером Стівом Джексоном та не менш відомим ілюстратором Джоном Коваліком, гра стала легендарною, розійшовшись по всьому світу тиражем більше 100 мільйонів коробок та перекладена на 16 мов.
Опис настільної гри Манчкін (Munchkin)
Спускайтесь в підземелля, відчиняйте двері та вбивайте все, що ворушиться (або тікайте не озираючись). Підставляйте друзів, забирайте їхні речі, хапайте скарби та біжіть!
Манчкін дозволяє поринути в світ рольових ігор, але без нудних правил та довгих текстів. Тільки гумор та веселощі! Одягайте Латекс броню, озброюйтесь Джентльменською тростиною, не забудьте випити Корисну гидоту та вперед, кромсати Коника без ноги та Бидлоріга. Але ваші друзі не сплять. Вони тільки й чекають нагоди підкласти вам "свиню" у вигляді ще одного монстра або накласти страшне прокляття чи посилити вашого монстра в останній момент, коли перемога була у ваших руках. Хіба це не весело?
Як грати?
На відміну від інших рольових ігор, правила дуже легкі. Від 3 до 6 гравців починають гру з першого рівня та одразу спускаються в підземелля на пошуки скарбів. У грі є дві колоди карт - дверей та скарбів.
Хід активного гравця починається із "вибивання дверей" - тягніть картку з колоди дверей. Зазвичай це монстр. Аби здолати істоту, треба кинути кубик, додати до його значення ваш рівень та бонуси від скарбів і порівняти з рівнем монстра. Також на допомогу можна покликати іншого гравця, але доведеться ділитися награбованим. Вбили монстра - отримайте рівень та карти скарбів, зазначені на карті полеглого. Поразка від монстра призводить до "поганих речей", які зазвичай включають втрату рівнів і скарбів. Наприкінці ходу гравець підраховує кількість карт у руці, і якщо їх більше п'яти, то решту віддає гравцеві з найменшим рівнем.
Перемогу у грі отримує Манчкін, який першим досягне десятого рівня.
Радимо також подивитися відеоправила в розділі "Відео" та, за бажанням, детальніше і з малюнками ознайомитися з правилами у форматі PDF у розділі "Файли".
І наостанок
Не варто ставитися до Манчкіна, як до серйозного данжен-кроулера. Гра досить сатирична та розрахована на веселі компанії. Тим, хто шукає збалансований та передбачуваний геймплей, краще зупинити свій вибір на іншій грі. А всім іншим поціновувачам гумору Півник Галу радить цю гру, тим більше, що український переклад додає додає особливої родзинки до гри.