Кількість
|
Вартість
|
||
|
Легенда про Празького ґолема сягає корінням в єврейську міфологію. Стверджують, що рабин Льов хотів уберегти єврейський квартал у Празі від наклепів та нападок городян і тому ніби створив із глини людину. Але, на жаль, підкоряти життя людині не дано, і Ґолем вийшов недосконалим. Він справно виконував накази рабина, але не знав мір і поступово виходив з-під контролю. І тоді рабину довелося стерти букву алеф, що означає «дихання», з чола Ґолема і побачити, як його витвір розсипається на частини.
Гра Ґолем (Golem)
«Ґолем» – це комплексна гра, в якій ви станете вченим, що створює глиняних помічників-велетнів. У цьому вам допоможуть учні, накопичені знання та могутні артефакти. Мета кожного гравця – набрати найбільшу кількість переможних очок і стати кращим вченим. Ви відправитеся до Праги XVI століття і перетворитеся на видатних вчених того часу. Озброївшись стародавніми книгами і заручившись підтримкою відданих учнів, ви оживлятимете глиняних велетнів і відправлятимете їх у місто з важливими дорученнями. Ви повинні стежити за ними, у чому вам допоможуть учні та накопичені знання. При цьому ви будь-якої миті можете звернути своїх ґолемів на порох, вирішивши, що ті вже виконали свою місію.
Процес гри
На ігровому полі ви побачите Прагу XVI ст. У верхній частині знаходиться палац, де влаштувалися персонажі, з якими ви будете взаємодіяти кожен раунд. Неподалік від нього помітите ринок із стародавніми книгами, куди ви підете у пошуках необхідних знань. А центральна частина – це вулички міста, де будуть ваші учні та створені ґолеми.
Ваші ігрові дії визначатимуть поле та модель будівлі синагоги. У модель засипають кулі п'яти кольорів, і ті розподіляються по п'яти жолобах, які відповідають рядам на полі синагоги. Взявши кулю, ви отримуєте можливість виконати ланцюжок дій із відповідного ряду. Кількість куль у жолобі визначає силу дії (тобто, наскільки ефективним воно буде), а від кольору залежить, який бонус ви отримаєте зараз чи наприкінці раунду. За раунд гравець бере дві такі кулі та заповнює ними очниці ґолему на своєму планшеті. Від того, яким кольором горять очі ґолема залежить, чи зможете ви взаємодіяти з персонажем поточного раунду.
За допомогою дій на полі синагоги ви зможете створювати та покращувати ґолемів, відправляти їх на завдання, винаходити артефакти, набувати корисних книг, налагоджувати виробництво ресурсів та отримання знань. Чим більше ґолемів, тим більше завдань вони зможуть виконати, але важче їх контролювати. Чим краще ваша модель ґолема, тим простіше нею керувати і тим більше очок ви отримаєте наприкінці гри. Артефакти приносять вам ресурси наприкінці раунду, ресурси при виконанні певних дій та переможні очки наприкінці гри. Книги приносять вам негайні бонуси, а також дозволяють створювати ланцюжки отримання бонусів при покупці нових книг (і також приносять переможні очки в кінці гри).
Третя доступна дія кожного гравця пов'язана з рабином, який вирушить на особливу шкалу на полі синагоги. Дії рабина у кожному раунді змінюються. Він допоможе вам також отримати ресурси, керувати големами, здійснювати покращення, ховати ґолемів та дасть кілька виняткових дій.
У якій послідовності зробити три можливі дії за допомогою куль і рабина гравець вирішує сам, тому тут можливий мільйон різноманітних комбінацій. Тому ми з упевненістю можемо сказати, що реграбність у «Ґолема» просто неймовірна!
Глиняні велетні потихеньку просуватимуться від району до району і допомагатимуть вам втілювати задумані ідеї. Коли ви вирішуєте виконати дії ґолемів, кожен ваш ґолем виконує дію округу, поряд з яким він знаходиться. Чим далі просувається ґолем, тим більше стає розрив між ним та слугою, який контролює вулицю. Наприкінці кожного раунду за відстань між ними потрібно сплачувати знання. Але ви зможете позбутися ґолемів - звернути на порох і відправити на цвинтар, якщо керувати ними стане надто клопітно.