Кількість
|
Вартість
|
||
|
7 Чудес - це стратегічна карткова настільна гра, перше видання якої було випущено у 2010 році знаменитим геймдизайнером Антуаном Боза. Гра розійшлася більш ніж мільйонним тиражем, отримала 30 міжнародних винагород та наразі займає 16 місце в топі найкращих настільних ігор для сім'ї за версією сайта Board Game Geek.
Перед Вами оновлене видання, випущене у 2020 році, яке може похизуватися спеціальною палітрою кольорів, оптимізованою для людей з порушеним сприйняттям кольорів, покращеним оформленням та ілюстраціями.
Опис настільної гри 7 Чудес (7 Wonders) 2-ге видання
Від трьох до семи гравців візьмуть на себе роль лідера величного античного міста. Протягом трьох епох-раундів потрібно розвивати своє місто, розбудовуючи його, укладаючи торгові контракти, роблячи наукові відкриття, ходити у військові походи та зводити величні Чудеса світу.
Перебіг гри
Перед початком партії кожен гравець отримує по три монети та випадковим чином бере одну карту-планшет Чуда. Після цього всі гравці отримують по сім карт і розпочинається драфт (відбір карт).
Драфт в «7 Чудес» є основною механікою гри та зводить на нівець випадання карт випадковим чином. Гравці обирають потрібну їм карту та розігрують одночасно. Решта передається по колу протягом шести ходів залежно від поточної епохи (за годинниковою стрілкою або проти). На шостому ході, коли залишаються дві карти, обирається одна, а остання йде в скид. Одночасний розіграш карт - "родзинка" гри, бо завдяки цій механіці відсутня така проблема, як даунтайм (час очікування ходу) незалежно від кількості гравців.
Розігравши карту, гравець може виконати одну з трьох дій:
- Побудувати будівлю у своєму місті, сплативши вказану на карті вартість в монетах та ресурсах (є також безкоштовні споруди). Якщо ресурсів недостатньо, то їх можна придбати за дві монети.
- Спорудити частину Чуда світу, сплативши його вартість та підклавши долілиць карту під етап планшету будівництва.
- Скинути та отримати три монети.
Наприкінці епох
Кожна епоха закінчується вирішенням військових конфліктів. Для цього потрібно підрахувати кількість військових символів на червоних картах та порівняти її з кожним сусідом. Якщо військова міць менша - отримуєте жетон поразки, однакова - нічого не трапляється, більша - отримуєте жетони перемоги залежно від епохи.
Після вирішення військових конфліктів у третій епосі гра закінчується, і гравці підсумовують набрані очки, використовуючи блокнот. Той, хто набрав найбільшу кількість балів, стає переможцем.
Радимо також подивитися відеоправила в розділі "Відео" та, за бажанням, детальніше і з малюнками ознайомитися з правилами у форматі PDF у розділі "Файли".
І наостанок
Якщо ви шукаєте собі у колекцію нескладну та збалансовану настільну гру для вечорів у сімейному колі або у великій компанії, то неодмінно маєте придбати цю гру. А ось для гри вдвох Півник Галу радить звернути увагу на дуельну версію цього шедевру - «7 Чудес: Дуель (7 Wonders: Duel)».